Ласкаво просимо в заклад дошкільної освіти (ясал-садок) №5
Наш садочок кращий в світі
Знають це дорослі й діти.
Завжди тут лунає сміх
Раді бачити усіх.
Кролевецький ЗДО № 5
Кролевецький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 5
З метою підвищення професійної майстерності педагогів та обміну досвідом, на виконання завдань річного плану у ЗДО (ясла-садок) №5 проведено відкриті покази занять:
У групі другого року життя (вихователь Демченко І.В.) проведено тематичне заняття з теми «Гостини для лялі Марійки». Під час організаційного етапу був створений позитивний настрій у вихованців. Для включення їх у освітню діяльність – сюрпризний момент (ляля Марійка приїхала на машині у гості до діток). Чергування різноманітних видів діяльності: мовленнєва, дихальна гімнастика, пальчикові ігри, рухлива гра, прослуховування аудіозапису, викладання сприяло підтриманню інтересу дітей протягом усього заняття.
У групі третього року життя (вихователь Висоцька І.В.) проведено інтегроване заняття з сенсорно-пізнавального розвитку з елементами піскоанімації на тему: «Веселий їжачок».
Вихователь Ситник І.М. провела у ІІ ясельній групі заняття з теми «Зимова прогулянка». До дітей у гості завітав сніговик, з яким вони виконували різноманітні завдання: снігова доріжка, гра «Відгадай на дотик», розгляд картини «Зимові розваги» з використанням інтерактивного методу «Мікрофон», гра у парах, викладання Сніговика. У структуру безпосередньої освітньої діяльності включені ігри, вправи, завдання на розвиток мовленнєвої активності дітей, на розширення і активізацію словника.
У групі дітей 4-го року життя (вихователь Подельська І.М.) проведено заняття «Голосні букви», спрямоване на формування у дітей уміння називати слова та вивчені літери, розвиток дрібної моторики пальчиків, закріплення поняття про вивчені голосні букви. Вихователь використала прийом подорожі, що сприяло активізації знань дітей, концентрації їх уваги на поставлених завданнях та підтриманню інтересу до роботи протягом усього заняття. Педагогом було використано такі методи і прийоми: створення мотивації, бесіда, пояснення, запитання, використання художнього слова, ігрові прийоми (раптова поява об’єкта, виконання ігрових дій), продуктивна діяльність. Діти продемонстрували своє вміння викладати літери з паличок, з частин, знаходити відповідні капелюшки для дівчаток, знаходити вже відомі букви із ряду запропонованих.
Відкритий показ освітнього процесу у середній групі «Капітошка» (вихователь Гончаренко Н.О.) спрямований на розширення уявлення дітей про професії, їх значення; удосконалення вміння складати розповіді, будувати правильно речення, стимулювання вживання прислів’їв та приказок про працю. Розвитку зв’язного мовлення, логічного мислення, правильної звуковимови в словах, фонематичного слуху. Вихованню інтересу та поваги до людей різних професій, слухняність, старанність, працьовитість. Було використано різноманітні методи і прийоми: розгляд ілюстрацій, мнемотаблиці, круги Луллія, прийом подорожі, наочно-дидактичні посібники, робота з художнім словом (загадки, прислів’я).
У групі дітей шостого року життя (вихователь Лявенко І.О.) відбулось заняття з теми «Сила родини у любові». Робота проходила змістовно, цікаво та організовано. З метою активізації розумової та мовленнєвої діяльності дітей, вихователь використала інтерактивні методи роботи з дітьми: снігова куля та мікрофон.
Вихователь Харитонова Н.Г. та керівник музичний Демченко І.Л. під час проведення інтегрованого заняття з пріоритетом мовленнєвих завдань з теми «Ой, на Тарасовій горі та й заграли кобзарі» у групі дітей 6-го року життя звертаються до попереднього досвіду дітей, здобутого під час занять, бесід, читання художніх творів, вводять у словник дітей слово кобзар, поводир, кобза, ліра, дума. Освітня діяльність сприяла розвитку граматично правильного мовлення та слухової уваги, поповненню активного словника; розвивавала пізнавальний інтерес.
Вихователем Мандрикою О.Л. було проведено відкрите заняття з теми «Незвичайними вулицями». Педагог підготувала заняття-подорож, під час якої діти виконували різноманітні завдання: читання слів з використанням кубиків Зайцева; виділення перших звуків у словах та знаходження кольорів, назви яких починаються даним звуком; підбирання прикметників; складання речень; добирання антонімів та слів на позначення просторових відношень; утворення прикметника від іменника.
Вихователь Смєлова С.Г. інтегроване заняття з використанням фізкультурно-оздоровчих технологій масажно-ігровий мікс «Подорож до казкової країни».
Вихователь Дудка Н.В. провела відкритий показ освітнього процесу у групі п’ятого року життя з теми «Зростаємо здоровими».