top of page

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці.

   Міжнародна організація праці (далі — МОП) заснована у 1919 році. Це одна із найстаріших міжнародних міжурядових організацій — у 2021 році їй виповнилося 102 роки. Своїми першочерговими завданнями МОП визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.

    За рішенням організації 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, щоб привернути увагу до цих та інших проблем сьогодення. Вперше під такою назвою його відзначали у 2003 році.

     У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006 виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів  державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

     Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі — 2021:«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи — інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР» (World Day for Safety and Health at Work 2021 — Anticipate, prepare and respond to the crisis — Invest in resilient OSH systems).     

        Як наголошують у МОП, пандемія торкнулася майже кожного аспекту у світі праці — від ризику передачі вірусу на робочих місцях до загроз, які виникли внаслідок ужиття заходів, спрямованих на запобігання поширенню вірусу. Зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу містить потенційні ризики для безпеки та здоров’я працівників, а саме психосоціальні ризики та ризики насильства. 

        У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187). МОП прагне показати важливість створення стійких систем БЗР та інвестування коштів у них. Організація висвітлюватиме як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.

bottom of page