top of page

Зміст методичної роботи в ЗДО

    Методична робота в ЗДО- це цілісна, заснована на досягненнях науки й педагогічного досвіду, на конкретному аналізі навчально-виховного процесу система взаємозалежних дій і заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації й професійної майстерності кожного вихователя (включаючи заходи щодо керування професійною самоосвітою, самовихованням, самовдосконаленням педагогів), на розвиток і підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу ЗДО в цілому, а в остаточному результаті на вдосконалювання навчально-виховного процесу, досягнень оптимального рівня виховання й розвитку конкретних дітей. Методичний кабінет дошкільного навчального закладу – є центром методичної допомоги практичним працівникам та поширення науково-психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку. Методична служба виконує разом з адміністрацією й педагогічним колективом і за їхнім запитом наступні функції:

• забезпечення професійною інформацією;

• організація методичної й науково-дослідної роботи в ЗДО;

• підтримка експериментальної роботи педагогів в ЗДО;

• діагностика й аналіз навчально-виховного процесу;

• організація індивідуального консультування й професійної підтримки педагогів;

• допомога педагогам в підготовці до атестації; • організація підвищення кваліфікації;

• допомога щодо підвищення якості освітнього процесу;

• виявлення, підтримка й поширення педагогічного досвіду;

• участь і організація семінарів, конференцій, майстер-класів;

• виявлення, підтримка й поширення педагогічного досвіду;

• допомога, участь у розробці й проведенні експертизи інноваційних програм, методик, навчальних планів;

• методична допомога в проведенні відкритих заходів допомога у проведенні професійних конкурсів.

    Методичне забезпечення освітнього процесу носить безперервний характер, випливає з реальних проблем, що виникають у педагогічній діяльності, і включає широкий набір видів, форм і змісту діяльності. Навчально-методичне наповнення методичного кабінету повинно відповідати таким вимогам:

інформативність та змістовність;
перспективність;
науковість;
доступність;
сучасність;
естетичність;
системність;
конкретність;
задоволення потреб педагогів у саморозвитку і професійному самовдосконаленні.

Методична робота

у закладі дошкільної освіти

Методична робота – це систематична колективна й індивідуальна діяльність педагогічних кадрів, спрямована на підвищення їх науково-теоретичного, загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки й професійної майстерності.

                                                   Творча вітальня "З малого зернятка

                                                  народжується любов до рідного краю"
 

Мета: розширити знання педагогів про особливості малих фольклорних форм, специфіки їх використання в освітньому процесі. Шляхом використання інтерактивних форм роботи, спонукати педагогів до творчого вирішення поставлених завдань, знаходження спільного розв'язання проблемних ситуацій. Розвивати вміння працювати в парі, команді.   

                                     Тренінг "Сучасні підходи до організації роботи
                            з формування навичок безпечної поведінки у дошкільників"

 

Мета: підвищити рівень поінформованості учасників щодо формування основ безпеки життєдіяльності дошкільників відповідно до програми Базового компонента дошкільної освіти. Підвищити рівень обізнаності вихователів щодо використання різноманітних методів і прийомів роботи з дітьми з метою формування основ безпеки життєдіяльності дошкільників; пошук засобів розв’язання проблеми та застосування інтерактивних форм роботи; поглибити знання щодо змісту; сприяти обміну досвіду між педагогами ЗДО.

                                   Проблемний семінар "Зміст та специфіка діяльності

                               педагогів, форми і методи виховання патріотичних почуттів

                                             у дітей засобами малих фолькорних форм"
 

Мета: підвищити рівень теоретичної підготовки педагогів щодо питань патрі­отичного виховання дошкільників в умовах сьогодення; розкрити необхідність посилення патріотичного виховання у ЗДО; удосконалити уміння і навички педагогів щодо організації патріотичного виховання дошкільників; розширити та уточнити знання педагогів щодо застосування у роботі з дітьми малих фольклорних форм з метою патріотичного вихован­ня дітей дошкільного віку.

                                     Семінар-практикум "Стіни, які говорять"

Мета: підвищити рівень теоретичної підготовки педагогів щодо питань організації освітнього середовища, ознайомити з технологією «Стіни, які говорять», розкрити необхідність організації розвивального середовища з урахуванням вимог БК дошкільної освіти, удосконалити уміння і навички педагогів щодо створення освітнього простору.

                  Ділова гра "Економічна обізнаність дошкільників засобом гри"

Мета: спонукати педагогів до впровадження в освітній процес ігор з метою формування соціальної і фінансової освіти дітей віком від 3 до 7 років; розширювати знання педагогів щодо основних завдань, форм та методів соціальної і фінансової освіти дошкільників; перевіряти розуміння педагогами тлумачення ключових економічних понять; розвивати мислення, уяву, творчі та комунікативні здібності; спонукати інтерес до економічних знань.

                                                      Семінар-практикум
                                  "Сучасні проблеми виховання патріотизму
                  і завдання ЗДО щодо виховання патріотичних почуттів у дітей"


Мета: підвищувати рівень теоретичної підготовки педагогів щодо питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення; розкрити необхідність посилення патріотичного виховання в ЗДО. Удосконалювати уміння і навички педагогів щодо організації патріотичного виховання дошкільників; розширити та уточнити знання педагогів щодо принципів, методів, прийомів і форм роботи з дітьми з основних напрямів патріотичного виховання дітей дошкільного віку; розгляднути прийоми просвітницької роботи вихователя з батьками з патріотичного виховання.

Методична робота

2020-2021 навчальний рік

Консультація для вихователів
"Ознайомлення дітей дошкільного віку з рекламою"


19 травня 2021 року на виконання рішення педагогічної ради №3 від 10.03.2021 року вихователем-методистом Наталією Миколаївною Ткаченко було проведено консультацію для вихователів на тему: "Ознайомлення дітей дошкільного віку з рекламою".

                                                  Педагогічний тренінг
                              "Формування навичок економічного мислення
                               та економічних уявлень у дітей дошкільного віку"

Мета: поглиблювати знання педагогів з використання сучасних методів навчання для успішного розв’язання завдань економічного виховання дітей; розвивати вміння працювати в малих групах; творчо мислити, діяти в нестандартних ситуаціях; виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів, взаємоповагу.

Гра-квест для педагогів 

"У пошуках скарбів української мови"

Мета: підвищити професійну компетентність педагогів з питання реалізації завдань освітньої лінії "Мовлення дитини" Базового компоненту дошкільної освіти, сприяти поповненню знань щодо лексико-граматичної сторони мовлення, уточнити інформацію щодо вживання фразеологізмів в освітньому процесі. Дати поняття слухачам про те, що спілкування виконує різноманітні потреби і є обов'язковою умовою становлення мовлення у дітей

Семінар у формі ділової гри «Ярмарок професій»

 

13 жовтня 2020 року відповідно до річного плану роботи Кролевецького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №5 на 2020/2021 н.р. було проведено семінар у формі ділової гри «Ярмарок професій». Метою заходу була організація роботи з підвищення рівня професійної компетенції педагогів шляхом організації роботи з формування уявлень про соціальну значимість праці дорослих у процесі ознайомлення дошкільників з професіями.

Завданнями:

  • Удосконалювати освітній процес з розширення та уточнення уявлень дітей про різні види трудової діяльності, трудових дій, які здійснюють дорослі, результати праці, знаряддя, інструменти і матеріали, які необхідні для роботи.

  • Сприяти створенню моделі організації освітньої діяльності під час ознайомлення дошкільників з працею дорослих.

  • Активізувати діяльність педагогів з ознайомлення дошкільників з професіями.

Під час проведення заходу педагоги мали змогу переглянути презентацію щодо особливостей трудового виховання дітей дошкільного віку. Взяти участь у конкурсах: «Закінчи прислів’я», «З’єднай прислів’я», «Най-най», «Розклади професії за віком дітей», «Музичний», «Згадати все».

Проведення ділової гри сприяло активізації знань педагогів про організацію трудового виховання дітей дошкільного віку, про види дитячої праці та форми організації дошкільників в процесі трудової діяльності.

 

Незважаючи на карантин, методична служба Кролевецького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №5 продовжує свою роботу. Так 8 квітня 2020 року відбувся онлайн вебінар для педагогічного колективу закладу з теми  «Використання прийомів мнемотехніки у розвитку зв’язного мовлення дошкільників». Вихователі мали можливість прослухати доповідь вихователя-методиста, а також переглянути презентацію з даного питання.

Методична робота
2019-2020 навчальний рік

ТРЕНІНГ «ПРОБЛЕМА НАСИЛЬСТВА ТА ЖОРСТОКОСТІ СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО»

 

5 грудня 2019 року в рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» практичним психологом ЗДО (ясла-садок) №5 Парною Оксаною Миколаївною було проведено тренінг для педагогів «Проблема насильства та жорстокості стосується кожного». Тренінг пройшов під гаслом «Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною». В ході тренінгу виконувалися різні вправи,  тести, рольові ігри. Мета тренінгу була виконана, основні завдання досягнуті. І педагоги, і практичний психолог були задоволені результатами своєї роботи.

Семінар-квест для педагогів «Рух – це здоров’я»
Згідно з річним планом Кролевецького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №5 відбувся семінар-квест для педагогів «Рух – це здоров’я». Метою даного заходу була активізація знань педагогів щодо організації рухової діяльності дітей. Аналіз складових рухової діяльності дошкільників. Орієнтація слухачів на широке використання здоров’язбережувальних методів і прийомів. Сприяння формуванню професійної компетентності, командного духу.

Методична робота

2021-2022 навчальний рік

Методична робота

2022-2023 навчальний рік

  Семінар-практикум 

"Теоретичні, методичні засади освітньої роботи з дитиною

щодо питань безпеки життєдіяльності"
 

Мета: поглибити знання педагогів щодо організації та змісту робогти з дітьми з питань формування безпечної поведінки в довкіллі, активізувати їх знання з охорони життя та здоров'я дітей, норм поведінки у надзвичайних ситуаціях. Розвивати логічне мислення, вміння швидко відповідати на поставлені запитання.

bottom of page